Hakkımızda

 

 KİMDİR   TÜM BU SAYFALARI HAZIRLAMAYA ÇALIŞAN?

HANGİ İNSAN NE KADAR ANLATILIR Kİ?

AMA BEN SİZİN İÇİN BİR  ÖZGEÇMİŞ EKLEDİM;

BİR DE ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ  GEÇEN ZAMANI

AMA BEN GERÇEK BEN

BELKİ DE HAZIRLADIKLARIMDADIR.......

"Antalya'nın İbradı İlçesi ÜRÜNLÜ(UNULLA) Köyü'nde doğdum. İlk Okul 1.,2.,3.,sınıfları ÜRÜNLÜ köyünde, 4. ve 5. sınıfları ise Antalya ve Bursa İllerinde okudum.  Köyümde yaşadığım çocukluğumun hangisini anlatsamki. Köyden 5 km uzaklıktaki dedemin çiftliği MOYOS'a (eski adı MOİS) hergün eşşek ile gidip gelmeleri mi, yoksa dayımın oğlu ÖNER YAZICI ile yaptığımız Avcılık  muziplikleri mi.  Dahası, çocukluk arkadaşım ŞENER TANDOĞAN ile KATIR arısı yuvalarını ziplemelerini mi(vay zavallı hayvanlar ne çekmişler bizden).
  Hangisini anlatsamki. Biz çocukluğumuzu en güzel şekilde, doya doya yaşadık. Bizim yaşadığımız o çocukluk günlerinin güzelliği, şimdi maalesef yok. Daha doğrusu şimdiki çocukların, ileriki yaşlarında anlatacak bir şeyleri yok. Bizler iş hayatına çocuk yaşta başladık. Her  gencin rüyasında yatan gurbetciliği de çocuk yaşta gördük.  Misal olarak, ANTALYA ve BURSA illerine köyden gurbete çıktık. 1964 yılında baba meslegi icabı, ANTALYA’nın SERİK ilçesine yerleştik . 
 Çocuk yaşta iş hayatı ise,  babamın mesleği icabı Antalya  Yaş Sebze-Meyve Hali'nde ve Serik Cumalı Köyü  Kooperatifi’nde oldu(biz o yaşta sebze sandıklarının kapağını, çekiç-çivi ile büyük bir ustalıkla çakardık).
1974  yılında vatani görevimi yapmak için askere gittim.  Askerlik sonrası,  ikinci vatanımız olan şirin ilçemiz Serik’te bazı firmalarda çalıştım. Daha sonra ise kendim iş hayatına atıldım.  Meslek olarak Motorsiklet Tamirciligi ve MOBYLETTE  VE BELDEMAYA SERVİSLİGİ yaptım. 
1989 senesinde ise  bir dostun tavsiyesi ile, MANAVGAT SİDE de üç ay
ALMANCA kursuna gittim.  Kurs sonrası, SİDE BELLA OTEL de Taksi(TAXİ) durağı kiralayıp, Taksi işine başladım. Dört sene sonra taksi işini bırakıp ticarete atıldım ve Turizm merkezi olan Belek’te, Textil işi ile uğraşmaya başladım.  2003 senesinde turizm textil işinin iyi gitmemesi sebebi ile textil işini bırakıp, tekrar TAKSİCİLİK yapmaya karar verdim. 
O günden bu yana
ANTALYA BELEKTE TAXİ işi yapmaktayım. Bu  WEB SAYFASINI, çocukluğumda güzel köyümüz ÜRÜNLÜ(UNULLA)de geçen zamanı ve köyümü çok sevdiğim için, aynı zamanda  köyüme hizmet etmek için hazırladım.  Sanırım bir parça da olsa, köyüme hizmette yararlı olmuşumdur.  Eksiklerimi sizlerin tavsiyeleri doğrultusunda tamamlamayı düşünüyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

                              SAYIN ZİYARETÇİLERİMİZ,

     Bu siteyi sizlere sunmak,sizlerle paylaşmak istemem'in  sebebi,doğup büyüdüğümüz yerlere olan hasret,özlem ve sevginin bir ifadesidir.
     Biliyor ve inanıyorum ki,
     Memleketinden uzak yerlerde mecburen ikamet etmek zorunda kalan her insan,asla ve asla doğup büyüdüğü yerleri unutmaz
.

                                                  Saygılarımla.

                                                           

 

BELEK TAKSİ KOOP....BELEK TURİZM CENTER/ ANTALYA

 

TEL:0533 340 30 98Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret103335
Aspendos Anfi Teater
Aspendos Teater
Reklam
Dincer Ertekin

 Hayatta herşeyi başarabilirsin,Ama her başarının'da bir bedeli vardır,Bu bedelin hesabını vermeye hazırmısın?

unutmadıklarımız
günlük burç
Site Yazarları
  

 Site :Editörü     Adem Şahin 

   

 Haber Yazı: 

Ünal Şahin

   

Nostaji Yazar:

 Dinçer Ertekin

   

(Araştırmacı yazar) Editörü: Muhammed TANDOĞAN