Özgeçmişim

                      

Muhammed TANDOĞAN Kimdir?  


1986 yılında Bursa’da doğdu. Aslen Antalya’nın İbradı ilçesinin Ormana beldesine bağlı Ürünlü [Unulla] köyündendir. 2004 yılında Bursa İpekçilik Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nden ve 2009 yılında ise İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden bölüm birincisi olarak mezun oldu.

 Türkiye Diyanet Vakfı tarafından verilen yurtiçi yüksek lisans ve doktora bursunu kazanarak, bu kurumda ‘araştırmacı bursiyer’ statüsünde 3,5 yıl araştırmalarına devam etti.

 O dönemde, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam Tarihi ve Sanatları Anabilim dalı başkanlığı görevini sürdüren ve şuan halihazırda T.C. Çad Büyükelçisi olan Afrika uzmanı Prof. Dr. Ahmet KAVAS’ın danışmanlığında “Osmanlı Devleti’nin Afrika’da Avrupa Sömürgeciliğine Karşı Siyaseti [XIX. Yüzyıl ve XX. Yüzyılın Başları]” konulu yüksek lisans tezini, 2009-2011 yılları arasında başarıyla tamamlayarak sundu.

 Halen Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler Anabilim dalında doktorasına devam etmektedir. 2012 yılı Aralık ayına kadar sürdürdüğü İslâm Araştırmaları Merkezi’ndeki [İSAM] araştırmacı statüsündeki görevinden ayrılarak İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü’ne ‘araştırma görevlisi’ olarak atandı ve halen aynı üniversite bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 Başbakanlık Osmanlı Arşivi, Cunhuriyet Arşivi ve
Genel Kurmay Askerî Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı Arşivi [ATESE]’nde Siyasi Tarih bağlamında “Afrika”, "Osmanlı Tarihi", “Osmanlı Afrikası”, “Sömürgecilik”, “Afrika’nın Göçer Kabileleri”, “Büyük Sahra’nın Asil Göçerleri Tuaregler [Tevârıklar]” ve “Osmanlı’da Sosyal ve Dinî Yaşam” üzerine akademik araştırmalarına devam etmektedir.

 

 
           Ana Menü

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret103335
Aspendos Anfi Teater
Aspendos Teater
Reklam
Dincer Ertekin

 Hayatta herşeyi başarabilirsin,Ama her başarının'da bir bedeli vardır,Bu bedelin hesabını vermeye hazırmısın?

unutmadıklarımız
günlük burç
Site Yazarları
  

 Site :Editörü     Adem Şahin 

   

 Haber Yazı: 

Ünal Şahin

   

Nostaji Yazar:

 Dinçer Ertekin

   

(Araştırmacı yazar) Editörü: Muhammed TANDOĞAN